Загальнопромислові електродвигуни. Загальна характеристика.

Загальнопромисловий електродвигун фото

Загальнопромислові електродвигуни. Загальна характеристика.

В останні роки продаж асинхронних двигунів АИР 380В набрала широкі оберти. Вони дозволяють перетворювати електричну енергію в механічну. Їх застосовують в самих різних галузях діяльності, наприклад, використовують в промислових установках. Виділяють синхронні і асинхронні електродвигуни, постійного і змінного струму.

Трьохфазні двигуни. Застосування.

Асинхронні електродвигуни АИР використовуються для приводу механізмів, які не пред'являють особливих вимог до характеристик пуску, ковзанню, енергетичним показниками та інше. Робота електродвигунів гарантована, якщо вони знаходяться на висоті над рівнем мору не більше 1000 м. Температура навколишнього повітря повинна складати від -40С до + 40С. Відносна вологість повітря може доходити до 98% при температурі + 25С, а запиленість повинна складати не більше 10 мг/м3 для закритих і не більше 2 мг / м3 для захищених двигунів.

Електродвигуни асинхронні двигуни довговічні і надійні, відрізняються простотою в експлуатації. Вони широко застосовуються в електричному приводі. Основні маркування загальнопромислових електродвигунів - 4А, 4АМ, 5А, 5 АМ, АІР. В Україні особливо поширені двигуни серії АІР.

Особливості загальнопромислових електродвигунів.

Електродвигуни виготовляються в стандартному виконанні:

  • кліматичне виконання У3 (помірний клімат, робота в приміщенні);
  • номінальна напруга 380В, а також 220/380В, 380/660В
  • номінальна напруга 6000В
  • режим роботи S1 (тривалий режим роботи) - по ГОСТ 28173;
  • ступінь захисту IP54, IP55;

Виробники електродвигунів.

Електродвигуни серії 4А, 5А, а також їх модернізовані версії 4АМ, 5АМ, випускаються Володимирським електромоторним заводом, Росія (з 70 - х рр. XXI століття ).

Двигуни серії АИР до 112 габариту в Україні виготовляють в Полтаві, Ужгороді, Харкові, а також у ВАТ «Поліссяелектромаш» (Республіка Білорусь). Виключенням є ТОВ «СЛЕМЗ», яке виробляє електромотори до 250 габариту.

ВАТ «Могильовський завод « Електродвигун » випускає асинхронні електродвигуни АИР потужністю від 0,12 до 30 кВт .

Також існують двигуни АІР китайського виробництва .

Двигуни серій АИР і «володимирські» мотори ідентичні і взаємозамінні .

Особливості ринку промислових електродвигунів. Співвідношення ціна/якість.

На сьогоднішній день ринок промислового устаткування багатий двигунами китайського виробництва. З точки зору ціни - це вигідна пропозиція, оскільки «китайці» коштують значно дешевше двигунів вітчизняного виробництва.

Як відомо, китайські виробники економлять на всьому. Загальнопромислові трифазні електродвигуни не стали винятком. Працюючи на ринку промислового обладнання не перший рік, ТОВ «СЛЕМЗ» зіткнулося з економією китайських двигунів (тонший дріт намотування статора, нестійкий лак, тонка ізоляція, низькоякісний чавун або силумін для лап і корпусу, неякісні підшипники).

Рекомендації при купівлі елоктродвигунів АИР в Україні від ТОВ «СЛЕМЗ»

Маючи досвід роботи, «СЛЕМЗ» рекомендує купувати двигуни АИР 380В українського і російського виробництва. Краще один раз купити електродвигун АИР за середньою ціною, які не тільки прослужать Вам значно довше, але і збережуть нерви.