ООО "Слобожанский Электромеханический Завод" - СЛЭМЗ

Слобожанський електромеханічний завод, м. Харків, Україна. Виробник асинхронних загальнопромислових електродвигунів АІР потужністю від 0,75 кВт до 75 кВт. Виробниче, торгове та сервісне підприємство. Продукція – промислові насоси, електродвигуни, запчастини.

Історія освіти СЛЕМЗ та спадщина

ТОВ «СЛЕМЗ» – сучасне європейське підприємство, відродження та приймач колишньої індустріальної могутності міста Харкова. Спеціалізується на виробництві, ремонті та поставках асинхронних електродвигунів , а також виробництві та постачанні насосного обладнання .

Харківський регіон у перші роки незалежності України, Електродвигуни АІР з доставкою Київ, Харків, Дніпропетровськ, Одеса втрачав виробничий потенціал та обсяг виробленої продукції. Підприємства закривалися повністю або частково – консервувалися цілі цехи, перепрофілювалися під інші виробництва чи офісні площі. Багато обладнання було зрізано та продано за ціною металобрухту, а іноді і на металобрухт. Незважаючи на безмежну промислову та наукову спадщину – Турбоатом, ХТЗ, ЗіМ, Електромашина, ХЕМЗ, Серп та Молот, Протон та інші гігантські та колись славні підприємства – Харків простоював та жив за рахунок торгівлі, а не за рахунок виробництва.

Після 20 років незалежності, коли Україна почала повертати втрачені позиції, заводи-гранди почали отримувати міжнародні замовлення, відновлювати покинуті цехи, Слобожанським краєм відкрилися невеликі приватні виробничі та ремонтні підприємства, що заповнили втрачені ланки в ланцюжках промислових циклів.

У 2016 році відбулася знакова подія для регіону і, можливо, для України загалом. Одне з вищезгаданих приватних підприємств – ТОВ «СЛЕМЗ», підприємство з досвідом ремонту та обслуговування електродвигунів, із дрібного ремонтно-сервісного цеху з невеликими потужностями з виробництва запчастин до електродвигунів, перетворюється на першого пострадянського виробника загальнопромислових асинхронних електродвигунів АІР в Україні.

Продукція, що виробляється СЛЕМЗ. Якість.

На підприємстві збираються Трифазні асинхронні електродвигуни АІР габаритом від 71 до 250 мм. Потужність двигунів СЛЕМЗ від 0,75 кВт до 75 кВт. Також, підприємство виробляє насоси шестеренні НМШ та Ш, запчастини до них та вакуумних насосів АВЗ.

Ціни електродвигунів АІР виробництва СЛЕМЗ. Слобожанський завод явно фокусується на ніші «золотого» співвідношення ціни та якості своїх електродвигунів. Ціни утримує на рівні 110-115% цін китайських електромоторів, а за якістю прагне не відставати від українських і російських електродвигунів.

Якість електродвигунів АІР виробництва СЛЕМЗ. При аналізі двигунів від СЛЕМЗ напрошується висновок: фахівці підприємства особливо пильну увагу приділяють ключовим вузлам та елементам двигуна, таким як обмотка ротора та статора, підшипники, якість корпусу, ізоляції та лакового просочення. У вищезгаданих вузлах завод використовує справді гідні матеріали – український мідний провід, вітчизняні підшипники, якісний лак для просочення та чавун замість силуміну для корпусу та лап двигуна. СЛЕМЗ явно не економить на ключових компонентах і створює електродвигуни АІР із високим рівнем надійності .

Виробничий потенціал СЛЕМЗ

ТОВ «СЛЕМЗ» - молоде підприємство, що росте, з власними ремонтними і складальними цехами . Однак на даний момент зібрати під одним дахом повний цикл виробництва не може. Слобожанський завод максимально замовляти у підприємств-партнерів готові елементи - підшипники, чавунні елементи корпусу, сталеві сердечники і вали, пластикові вентилятори. При цьому збір електродвигунів, намотування міді, запікання лаку, встановлення підшипників відбуваються вже під контролем співробітників СЛЕМЗ на виробничих площах заводу в Харкові. Подібна схема роботи допомагає обходитися мінімальними капітальними ресурсами, а отже, мінімізувати витрати та виробляти добротні українські двигуни за конкурентоспроможних ринкових цін.

При цьому окрему увагу варто звернути на обсяги виробництва. Безперечно, на даний момент забезпечувати потреби України в електродвигунах СЛЕМЗ ще не може. Керівництво планує поступово нарощувати виробничі потужності і до 2018 року вийти на постійну підтримку складського резерву. На даний момент деякі електродвигуни з лінійки на складі відсутні, а черга на виготовлення недорогих, але надійних двигунів досягає 60 днів.

Незважаючи на низьку швидкість виробництва, клієнти СЛЕМЗ явно схвалюють такий підхід і висловлюють підприємству схвалення та підтримку.


3475 30.05.2018